מה ההבדל בין קמין גז לקמין עץ?
מה ההבדל בין קמין גז לקמין עץ ?

בימי החורף הגשומים כאשר נורא קר בחוץ, הדבר הראשון שהאדם רוצה זה להיכנס לחדר חם ולהתחמם. אך כשנכנסים הביתה ללא חימום עוד יותר קר מאשר בחוץ ולא נעים כלל.קמין הינו פתרון מושלם על מנת לחמם את הבית בדרך בטוחה ולהרגיש בבית חמימות ונעימות וכך לא צריך להתכסות בשכבות מיותרות ולרצות להיכנס מוקדם למיטה ולהתכסות מתחת לשמיכה.המילה קמינים נותנת אסוציאציה של חורף גשום עם רצון לשבת עם חליטת תה צמחים הממלאת את הבית בניחוחות, לשבת מול קמין בוער בכדי להתחמם עם האנשים שאוהבים.

למה דווקא קמין גז ולא קמין עץ?

שני סוגי הקמינים מחממים את הבית בצורה טובה מאוד אך לפני שקונים קמין לבית חשוב להבחין בין השניים על מנת לקבל החלטה נכונה איזה קמין מתאים לכל בית.

 קמין גז:

 קמין הגז הוא בין סוגי הקמינים המודרניים ביותר, הוא לא דורש השקעה מרובה על מנת להתקין אותו  מכיוון שברוב בתי המגורים היום ניתן למצוא חיבור אל עז המשמש אותו לצורכי בישול. ביחס לקמינים אחרים קמין הגז נחשב לאחד הקמינים הנקיים ביותר לא מולווה בפיח ובעיקר אין ריחות של עשן לאלו שלא אוהבים את הריח.
חשוב לציין שקמיני הגז נחשבים לקמינים הבטיחותיים ביותר ביחס לקמינים אחרים ולכן הקמין יכול לשמש אותנו בכל חדר בבית גם בחדר הילדים. 

קמין עץ:

קמין העץ הינו סוג הקמין העתיק ביותר, אך משתמשים בו עד היום הוא נועד לחימום ואף לבישול. חום הקמין, הלהבות המרצדות וריח שריפת העצים נותנות תחושה נעימה ורומנטית בבית. היתרונות של קמין העץ הינם: לקמין העץ יש יכולת חימום לחללים גדולים ככל שחלל הבעירה גדול יותר הקמין מפיק עוצמה רבה יותר.בקמין העץ ישנה פליטה מינימלית של גזים, והדבר העיקרי והחשוב כיום עליות הצריכה זולות במיוחד!

 לסיכום, כל סוגי הקמינים נותנים אוירה חמימה ונעימה בחלל הבית אך ישנם יתרונות שבעיני אדם אחד יחשבו כחסרונות ובעיני בן אדם אחר יחשבו כיתרונות, כמו למשל קמין העץ מפיץ ריח של עשן ישנם בני אדם שיאהבו את הריח וישנם אף כאלו שלא.לכן, לפני שקונים קמין הביתה חשוב לבדוק את ההבדלים ביניהם.

דילוג לתוכן